FEN KOLEJİ

FEN CUMARTESİ

Fen Cumartesi

KULÜPLER SINIF DÜZEYİ AÇIKLAMA
POTANIN KARTALLARI 1 - 10. sınıflar Kulübün amacı; basketbol oyun kurallarını, teknik ve taktiklerini kazandırmak, oyun geliştirici antrenmanlar ile takım ruhunu oluşturmak, öğrencinin kendine güvenini sağlamak, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmek..
VOLEYBOL 4 - 10. sınıflar Kulübün amacı; çocuklarımız için güvenli ve doğru bir bale eğitimi sunmak, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine uygun olarak ilerlemek, doğru duruş, kol ve ayak pozisyonları, müzik eşliğinde teknik bale eğitimini uygulamalı olarak öğretmektir.
JİMNASTİK 1 - 4. sınıflar Jimnastik kulübünün amacı, bedensel faaliyetlerin katkısı ile çocuklarda fiziksel ve ruhsal anlamda olumlu gelişimler sağlamak, öğrencilerin arkadaşları ile işbirliği yaparak müzik eşliğinde jimnastik hareketleri yapabilmelerini ve böylece düzgün bir vücut duruşuna sahip olabilmelerini sağlamaktır.
YÜZME 1 - 10. sınıflar Yüzme Spor Kulübü; çocuklarımızı ve gençlerimizi, bilimsel eğitim programlarıyla sağlıklı bir spor ortamında yetiştirmek, onların yeteneklerini ortaya çıkararak Türk sporuna hizmet etmektedir. Kulübümüz spor yarışmaları düzenler, resmi ve özel yarışlara katılır. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi kulübümüzün olanaklarından yararlanmaya davet ediyoruz.
GİTAR 1 - 10. sınıflar Gitar Kulübü çalışmaları kapsamında yola klasik gitar eğitimi ile çıkılır. Belli bir seviyeye geldikten sonra isteyen öğrenci klasik gitara devam eder, isteyen öğrenci ise ek olarak pop, rock gibi müzik türlerinin tekniklerini de öğrenir. Dersler en çok 5 öğrenci ile yapılmaktadır. Dersler düzenlenirken öğrencilerin fizyolojik gelişimleri, yaş grupları ve müzikal seviyeleri göz önünde bulundurulmaktadır.
KEMAN 1 - 10. sınıflar Bu çalışmalar kapsamında öğrencilerin müzikal yeteneğinin ve ilgisinin geliştirilmesi,öğrencilerimiz keman yardımıyla müziği tanıyabilmesi,el becerilerinin ve koordinasyonun sağlanması seviyelerine uygun eserleri ritminde ve doğru seslendirebilmesi amaçlanır.
PİYANO 1 - 10. sınıflar Piyano, duyguları meltem rüzgarı gibi ifade eden bir müzik aletidir. El-göz koordinasyonunu sağlayan piyano, çabuk odaklanmayı öğretir. Notaları takip etmek, hafızanın da gelişimine katkı sağlar.
DİJİTAL TASARIM 4 - 10. sınıflar Kulübün amacı; dijital tasarım tekniklerini ve web tasarımında kullanılan programları tanıtmak, kullanımlarını öğretmek, özgün web tasarımları yapmak, web tasarımı olarak ortaya çıkan ürünleri proje yarışmalarında sergilemektir.
ROBOTİK 4 - 10. sınıflar Kulübün amacı, öğrencilerin bilgisel ve deneysel teknolojik gelişimlerini sağlamak, teknolojik gelişimlere karşı duyarlılıklarını artırmaktır. Robotik kulübü robot oluşturmak için üretilmiş parçaları çeşitli şekillerde bir araya getirerek hareket ettiren robotların üretildiği bir kulüptür.