FEN KOLEJİ

DUYURULAR

İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Gezisi

Tuzla Özel Fen Koleji Ortaokulu olarak yaptığımız İstanbul Üniversitesi Gözlemevi gezisini 5. Sınıfların Fen Bilimleri dersi kazanımları doğrultusunda gerçekleştirdik. Üniversitenin Beyazıt Merkez Kampüsü’nde, Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde gerçekleştirmiş olduğumuz bu gezide E.C.A Planetaryumu Gösterisi’nde gökyüzüne bir keşif yolculuğu yapmış; Tarihi Kubbe Gezisi’nde tarihi teleskop ve Güneş gözlemleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Fen Koleji Okul Öncesi Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinliği

Her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanan Dünya Çocuk Kitapları Haftasında öğrencilerimiz biriktirmiş oldukları paralarla kitap alışverişlerini tamamladılar.

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Gezisi

Okulumuz Türkçe zümresi okurunu yazarıyla, yayıncısıyla buluşturan “TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı” gezisini düzenledi.

Geziye 7 ve 8. sınıf öğrenciler katıldı. Öğrencilerimiz bu gezide ulusal ve uluslararası edebiyatları keşfetme olanağı buldu; değişik stantlardaki değişik yayınevlerinin çıkardığı binlerce kitabı bir arada görebilmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilerimizin yazarlarla tanışması, sohbet etmesi ve eserlerini okumayı sevdikleri yazarlara kitaplarını imzalatmalarını sağlamak, kitap okuma bilincini ve alışkanlığını geliştirmek ve kitap sevgisi oluşturmak amacıyla düzenlenen geziden öğrencilerimiz satın aldıkları kitaplarla döndüler.

Fen Koleji Okul Öncesi 10 Kasım Anma Töreni

Tuzla Fen Anaokulu olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80.Yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım, Atamızı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Tuzla Fen Koleji ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80.Yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Fen Koleji Anıtkabir Ziyareti

Tuzla Fen Koleji ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80.Yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Siyah Piyon Satranç Festivali Şampiyonu Anar Aliakbarov

Okulumuz satranç öğretmeni Anar Aliakbarov Beyaz Rusya'da yapılan ve 15 ülkeden 1032 sporcunun katılımıyla gerçekleşen , Uluslararası "Siyah piyon" satranç festivalinde birinci olmuştur. 12 ci dünya şampiyonu Anatoly Karpov da ödül törenine katılmıştır. Öğretmenimizi kutluyoruz.

Veli - Öğrenci Etkinliği

13 Ekim 2018 Cumartesi günü 3D, 03 Kasım 2018 Cumartesi günü 3A,3B ve 3E sınıfları veli ve öğrencilerine yönelik mendil kapmaca oyunu ve kahvaltı etkinliği gerçekleştirdik. Bu vesile ile hem öğrenci ve velilerimizin birbirleri ile iletişimi kuvvetlendirilmiş hem de geleneksel çocuk oyunlarının yeni nesillere aktarılması sağlanmış oldu.

Florya Atatürk Deniz Köşkü

3. sınıf öğrencilerimiz 06 Kasım 2018 Salı günü Florya Atatürk Deniz Köşkü’nü ziyaret ettiler. Mustafa Kemal Atatürk’ün siyasi ve bilimsel toplantılarını yaptığı ve birçok önemli konuğunu ağırladığı köşkte öğrencilerimiz yatak odaları, kütüphane, banyo ve kabul salonunu gezerek Atatürk’ün kullandığı eşyaları gördüler.

Lösemili Çocuklar Haftası

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olması nedeniyle lösemili çocuklar hakkında farkındalık yaratmak ve lösemiye dikkat çekmek için maske takma etkinliği düzenledik. Lösemi Çocuklar Haftasına farkındalık yaratmak için hadi sende 2-8 Kasım'da maskeni tak ve fotoğrafını @losev1998 etiketi ile paylaş" "Çocuklarımıza umut ol" "Hayatımız çocuklarımız"...

Türk Kızılayı Semineri

02 Kasım 2018 Cuma günü Türk Kızılayı'nın görevi ve ülkemiz için önemini öğrencilerimiz ile paylaşmak ve kan bağışının önemine dikkat çekmek adına gerçekleştiridiğimiz eğitim seminerinde tüm öğrencilerimiz kendilerine aktarılan bilgileri dikkatle dinlediler. Soruları ile akıllarına takılan konuların yanıtlarını alarak verimili bir gün geçirdiler.

Şişli Atatürk Evi Gezisi

1.sınıf öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri rehberliğinde 01 Kasım 2018 Perşembe günü Şişli Atatürk Evi - Atatürk Müzesi’ ne gittiler. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı ile ilgili fotoğraflar, kiyafetler, inkılaplarla ilgili belgeler, kullandığı eşyalar, Milli Mücadele ile ilgili tabloların sergilendiği müzede öğrencilerimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü daha yakından tanıma ve anma şansı yakaladılar.

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

İlkokul kademesinden 90 öğrencinin katılımıyla 22 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen turnuvamız çok gergin mücadelelere sahne oldu. Turnuva sonunda aşağıdaki öğrenciler dereceye girdiler.

1. Mehmet Kaan Ayakci

2. Demir Yapici

3. Alp Tuna Sisli

4. Egehan Alkis

5. Mustafa Eren Kalyoncuoglu

6. Kivanc Tasci

7. Bogachan Yilmaz

8. Baris Burhan Gundemir

9. Doruk Soylu

10. Suden Gul

Halloween Party Lise

Fen Koleji Anadolu Lisesinde verilen yabancı dil eğitiminin yanı sıra öğretilen dile ait kültürün de tanıtılması düşüncesinden yola çıkılarak Yabancı Diller Bölümü tarafından hazırlanan Halloween Etkinliği okulumuzda 31 Ekim Çarşamba günü kutlandı. Hallowen’ın tarihi ve çeşitli ülkelerdeki kutlanış biçimleriyle ilgili İngilizce sunumlar yapan öğrencilerimiz en sevdikleri şarkılarla dans ettiler.

Halloween Party

Okulumuzda İngilizce zümresi tarafından öğrencilerimizin farklı kültürleri tanıtması adına Halloween etkinliği yapıldı. Öğrencilerimiz birbirinden renkli kostümlerle katıldıkları etkinlikte hem çok eğlendiler hem de İngilizce dersinde öğrendikleri farklı kültürdeki sosyal etkinlikleri öğrendiler.

Fen Anaokulları Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet Özgürlüktür.’’ sözünden yola çıkılarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Cumhuriyet Balomuzda koca yürekli minikler ,birbirinden muhteşem gösterileriyle Cumhuriyetin ilelebet var olacağını bizlere gösterdiler. Özel Fen Anaokulları olarak Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.

Fen Koleji Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet Özgürlüktür.’’ sözünden yola çıkılarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Konferans salonumuzda başlayan kutlamalarımızı bando takımı gösterisi , kortej yürüyüşü ve Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile tamamladık. Tuzla’da bu coşkuya eşlik eden velilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız. Bizler var olduğumuz sürece ‘’Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.’

Arkeoloji Müzesi Gezisi

STEM yaklaşımı kapsamında sosyal bilgiler zümresiyle ortak ayarlanan arkeoloji müzesi gezisinde 5.sınıf öğrencileri , STEM gruplarıyla kendileri için hazırlanmış olan görev kartlarını doldurmaya çalıştılar. Müzedeki eserleri gamification ile öğrenen çocuklarımız sosyal bilgiler dersinde kazandırılmak istenen hedeflerine ulaştılar.

Dünya Mol Günü

Fen Koleji Anadolu Lisesinde, Fen Bölümü tarafından “Dünya Mol Günü” etkinliği düzenlendi. Kimya öğretmeni Yağız KARA ‘nın organizatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte 12.Sınıf Öğrencimiz İpek MOLDUR ‘ Mol nedir ? ‘adlı ders anlatımıyla 10.ve 11.Sınıf öğrencilerimizi bilgilendirdi. Avagadro sayısı ile ilgili bilgiler içeren afişler hazırlanarak koridorda sergilendi. Öğrencilerimizin hazırladığı eğlenceli deneyler dışında, etkinlik boyunca Mol ile ilgili eğitici şarkılar çalındı.

Arkeolog Hazal Özmen

Okulumuzda STEM yaklaşımı kapsamında 5.sınıf öğrencilerine mesleklerde farkındalık yaratmak ve günlük hayatta farklı disiplinlerin ilişkisini öğrencilere farkettirmek kapsamında arkeolog Hazel Özmeni ağırladık.

Öğrenci Birliği Başkanlık Seçimi

Özel Fen İlkokulunda, demokrasi kültürü temel alınarak "Öğrenci Birliği Başkanlığı" seçimleri yapıldı. Öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olan başkanlık seçimleri tüm okulumuzda büyük heyecan yarattı. Seçimler sonucunda en çok oyu alan 4B sınıfından Irmak Can Okul Başkanı, 3E sınıfından Lara Şenol Başkan Yardımcısı seçildi.

Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı

ÖZEL FEN KOLEJİ Okul Aile Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı 11 Ekim 2018 Perşembe günü saat 17.30’da okulumuzun konferans salonunda yapıldı. Kampus Müdürünün açılış konuşması ile başlayan kurul, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun Faaliyet Raporunun okunması, görüşülmesi ve ibra edilmesi ile devam etti. Ardından Yeni dönemin adayları tanıtıldı ve seçime geçildi. Seçim sonuçlarına göre yönetim ve denetleme kurulları şöyle oluşmuştur;


YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

GAYE HOLAT - 54 OY

ERTAN ERGENE - 51 OY

SİNEM YAŞAR - 59 OY

SERDAR GÖK - 56 OY

FATOŞ AKBALIK - 70 OY


YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

N.YELİZ TOKSÖZ - 50 OY

NURGÜL SÜRÜCÜ - 43 OY

MELEK KÖSE - 42 OY

HALE GÖÇER - 41 OY

SULTAN BAYSAL - 38 OY


DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

CÜNEYT KIR

KÜBRA KARUÇ

DENİZ YILDIZ


DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER

PERİHAN YAPICI

MEHMET YETER

MERVE GÜLSUYU

Fen Koleji Anadolu Lisesi Başkanlık Seçimi

Fen Koleji Anadolu Lisesinde 19/10/2018 Tarihinde Lise Meclis Başkanı seçimleri yapıldı. “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde gerçekleştirilen seçimlerde , kurulan seçim kurulu ve Sandık Kurulu ile yürüttüğümüz seçim süreci “Gizli Oy , Açık Sayım” ilkesi uygulanarak yapıldı. Bu sayede öğrencilerimiz , bir seçimin öncesinde ve seçim sürecindeki aşamaları uygulamalı olarak gerçekleştirerek demokrasi bilincini pekiştirdi. Yapılan seçimde 9-B Sınıfından Ozan Kerem KÜPELİ oy çokluğuyla Okul Meclis Başkanı seçildi.

Yazarlar Sokağı

Okulumuzda Türkçe zümresinin düzenlediği Yazarlar ve Şairler Sokağı etkinliğini gerçekleştirdik.

Bir hazan rüzgarıyla dalından kopmuş yapraklar gibi aramızdan ayrılan, eserleriyle baharda tomurcuklanıp insanlığa ışık tutan yazar ve şairlerin anısına kendi mısralarından ve satırlarından kesitlerle bir sokak hazırlandı. Okul Koridoruna Yazarlar ve Şairler Sokağı oluşturularak öğrencilerde ana dilini geliştirmek, edebi zevk uyandırmak, Türkçede iz bırakan şair ve yazarların eser ve hayatlarının öğrenilmesi ve Türkçe öğrenmeyi zevkli hale getirilmesi amacıyla bu çalışma yapılmıştır. Etkinlikle öğrencilerde edebiyata ve edebiyatçılara farkındalık oluşturulması sağlanmıştır.

1. Sınıflar Oryantasyon

Minik kolejliler kampüs müdürünü ve diğer okul çalışanlarını ziyaret ettiler. Okul çalışanlarını ve müdürlerini daha yakından tanıyarak çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldular. Okulda bulundukları zamanlarda hangi durumda kimlere başvuracaklarını öğrendiler.

Tepeören Hayvan Barınağı Gezisi

Öğrencilerimizi, kampüs içinde hayvan sevgisini aşılamak kampüs dışında da bu bilinci yaygınlaştırmak amacıyla Tuzla Tepeören Hayvan Barınağına götürdük. Böylelikle terk edilmiş, kötü muameleye uğramış sokak hayvanlarının barınaktaki yaşantısına şahit oldular ve onları yanlarında götürdükleri mamalar ile beslediler.

CodeWeek Organizasyonu Başladı

CodeWeek etkinliklerimiz başlamıştır.

STEM Çalışmaları Başladı

Disiplinlerarası işbirliğini esas alan STEM yaklaşımı okulumuz 5. ve 7. sınıflarda STEM Koordinatörümüz Gökçe Ceren SAKARYA ve ilgili ders öğretmenlerimiz tarafından etkin bir şekilde uygulanmaktadır. 7. sınıflarda "Gök Cisimleri" ve "Rasyonel Sayılar" , 5.Sınıflarda "Mezopotamya" ve "Doğal Sayılar" konuları ile bağlantılı olacak şekilde çalışmalara başlandı. Öğrencilerin keyifle katıldığı bu süreç ilerleyen haftalarda da devam edecektir.

Bursa Minik Adımlar Koşusu Bronz Madalya

Ortaokul 6. Sınıf öğrencimiz Hasan SARAÇ bu yıl 5.si düzenlenen ‘’Bursa Minik Adımlar Yol Koşusu’’nda, 10 yaş kategorisinde 3. Olarak bronz madalya kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

İstanbul'un Kurtuluşu

Yedi tepeli şehrin gorkemli tarihini hatırlamak; her sairin, tarihcinin satırlarında yer bulmuş İstanbul’un kurtuluş mucadelesini öğrencilerimizle bir daha yaşamak için 6 Ekim’de bir araya geldik. Bu kutlu gunde ogrenci ve ogretmenlerimiz bizlere konuşmaları ve şiirleriyle eşlik ettiler.

KASEV Huzur Evi Ziyareti

05 Ekim 2018 Cuma günü 4. Sınıf öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte Kadıköy Sağlık Eğitim Vakfı (KASEV) Huzurevi’ni ziyaret ettiler.


Hayatları boyunca çocuklarına, torunlarına, yaşadıkları topluma ve ülkesine katkı sağlamış yaşlılarımızı, bedensel ve ruhsal olarak işlevselliklerinin geçmiş yıllara göre azaldığı günlerde yalnız bırakmamak öğrencilerimiz için çok değerli bir kazanım oldu ayrıca öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi ile huzurevi sakinleri keyifli dakikalar geçirdiler.

Acil Durum Tatbikatı

Okulumuzda 3 Ekim ,Çarşamba günü acil durum- yangın tatbikatı yapıldı. Sınıf öğretmenleri, tahliyenin öncesinde öğretmen ve öğrencilere doğal afet gibi durumlar öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verdi. Okul Güvenlik Komitesi ve İş Güvenliği Uzmanlarımızın kontrolündeki tatbikatta, öğretmen ve öğrencilerin olası yangın ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olunabilmesi amacıyla ilk etapta alarm verilerek, bina tahliye edildi.


Okul Güvenlik Komitesi Başkanı ve Kampüs Genel Müdürü Kamil OKUROĞLU, tatbikatın çok başarılı olduğunu ifade ederek, "Öğrenci ve öğretmenlerimizi bilinçlendirmek için bu tür tatbikatlar önemli. Bu tür olaylarda can kaybı ve yaralanma olmaması için zaman çok değerli. Biz de tüm binaların 5 dakika gibi kısa sürede çok düzenli bir şekilde tahliye edilmesini sağladık. Öğrencilerimizin gösterdiği hassasiyet ve ciddiyet bizleri çok sevindirdi." dedi.

CodeWeek Organizasyonu

Gelişen ve değişen dünyada aktif rol oynamaları için çocuklarımızın teknolojik okuryazarlığını arttırmayı hedeflemekteyiz.


Bu bağlamda yapılacak olan CodeWeek organizasyonu kapsamındaki etkinliklerimiz aşağıda bulunmaktadır.


- Arttırılmış gerçeklik

- Blok tabanlı kodlama

- 3 boyutlu tasarım

- Vex Robotik kitleriyle robot yapma ve programlama

- 3 boyutlu yazıcı kullanarak nesne basımı

- Makey Makey kullanarak eğlenceli etkinlikler


Yapılacak olan bu etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.


15.10.2018 saat 09.00 da Fen Koleji Etkinlik Alanında başlayacak etkinlğimiz, 18.10.2018 saat 16.00'a kadar devam edecektir.

Okul Aile Birliği

Fen Koleji Okul Aile Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı 11 Ekim 2018 Perşembe günü saat 17.30’da okulumuzun konferans salonunda yapılacaktır.

Sevimli Dostlar Okulda

04 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ


Yaşadığımız dünyaya ve çevremizdeki canlılara değer verdiğimizi göstermenin en iyi yolu sevgidir. Doğayı, insanları ve hayvanları severek onlarla bir arada yaşamak hayatın en önemli kuralıdır. 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde “Sevimli Dostlar Okulda” etkinliği ile hayatı paylaştığımız minik dostlarımızı okulda ağırladık. Öğrencilerimizin göstermiş olduğu ilgiye kayıtsız kalmayan dostlarımız onlarla doyasıya oyunlar oynadılar.


04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlamamız açısından çok önemlidir. Bu önemli günde öğrencilerimiz bir çok kazanım elde ederek çok keyifli vakit geçirdiler.

Fen Koleji Ailesi İlkokul ve Ortaokul Veli Toplantısında Buluştu

Fen Koleji ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dönük veli bilgilendirme toplantıları yapıldı. İlkokul ve ortaokul velilerimiz için gerçekleştirdiğimiz toplantılarda bütün birimler kendilerini tanıtarak ders planlaması, hafta sonu kursları, FEN cumartesi, ADS, akademik işleyiş, kullanılacak kaynaklar, spor-kültür-sanat etkinlikleri ve yıl içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında velilerimize bilgi verdi. Her bir öğrencinin farklı olduğu ve farklı öğrendiği bilinciyle hareket eden eğitim kadromuz, yaptığı ve yapacağı çalışmalarla, Fen Koleji’nde, uluslararası standartlarda güçlendirilmiş eğitim modelleri ile öğrencilerimizin bilgiye nasıl ulaşacaklarına rehberlik edip onları, her türlü gelişime ve yeniliklere açık, sorgulayan, bilgiyi işleyen ve hayata geçiren birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmek öncelikli hedefimiz olduğunu gösterdiler.

86. Dil Bayramı Etkinlikleri

86. Dil Bayramı Fen Kolejinde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Türkçe Öğretmeni Zekeriya Yapıntı programda günün önemini anlatan sunum yaptı ve öğrencilerimiz piyano eşliğinde Behçet Kemal Çağlar’ın çevirisini Yusuf Has Hacip’in Kutatgu Bilig adlı eserinden yaptığı “Dildendir Mutluluk” şiirini okudu.


1932’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde toplanan ilk Türk Dil Kurultayının açılış günü olan 26 Eylül günü Türk Dil Bayramı olarak kabul edilmektedir.


Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nde dil ve tarih, Atatürk’ün en çok önem verdiği olgulardı.

Önce 1931’de Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti kuruldu. Uluslaşmanın en önemli temellerinden bir diğeri de dildi. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kültür kurumlarından biri olan Türk Dil Kurumu 86 yıl önce, 12 Temmuz 1932’de kurulmuştu. Cemiyetin kuruluşuyla birlikte başlayan çalışmalar sürerken, Türk Dil Kurultayının hazırlıkları da başlamıştır. Bu coşku ve heyecan içerisinde Türk Dil Kurultayı toplanır. Kurultaya çok sayıda bilim adamı, gazeteci, yazar, devlet adamı ve sanatçı katılır. Atatürk, Kurultayı baştan sona kadar izlemiştir.


Türkçenin gelişmesi, özleşmesi, zenginleşmesi yolunda Türk Dil Kurultaylarının çok önemli yeri vardır.


İstanbul’da Dolmabahçe Sarayında toplanan Birinci Türk Dil Kurultayının açılış günü olan 26 Eylül tarihi Dil Bayramı olarak kutlanmaktadır.


TDK’nin kuruluş amacı: "Türk dilinin öz güzelliğini ve zenginliğini meydana çıkarmak, onu yeryüzü dilleri arasında değerine yaraşır yüksekliğe eriştirmektir"

Kulüp Dersleri Tanıtım ve Seçimleri

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kulüpleri kapsamında, öğrencilerimizin kültür,sanat,spor ve bilim alanlarında ilgi ve yeteneklerini geliştirecek öğrenci kulüplerinin tanıtımı, öğretmenlerimizin keyifli sunumlarıyla gerçekleştirildi.

Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni (Ortaokul)

Cambridge Üniversitesi’nin tüm dünyada uyguladığı ESOL (English for Speakers Other Languages) sınavlarına 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında katılan 50 öğrencimizin kazandığı başarı, Fen Koleji Yabancı Diller Bölümü hedefleri doğrultusunda sonuçlandı. Movers, Flyers, KET ve PET seviyelerinde Cambridge ESOL sınavlarına katılarak Türkiye ortalamasının üzerinde başarı gösteren Ortaokul öğrencilerimiz, 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni (İlkokul)

Cambridge Üniversitesi’nin tüm dünyada uyguladığı ESOL (English for Speakers Other Languages) sınavlarına 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında katılan 55 öğrencimizin kazandığı başarı, Fen Koleji Yabancı Diller Bölümü hedefleri doğrultusunda sonuçlandı. Starters ve Movers seviyelerinde Cambridge ESOL sınavlarına katılarak Türkiye ortalamasının üzerinde başarı gösteren İlkokul öğrencilerimiz, 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Açılış Töreni

Uzun soluklu yeni bir ders yılında , Genel Müdürümüz Kamil Okuroğlu aynı heyecan ve gururla dileklerini dile getirirken , birinci sınıflarımızın geçiş törenini bayraklar ve alkışlar eşliğinde izledik. Bu kutlu günde “Andımız”ı okuyan miniklerimizle beraber Özel Tuzla Fen Anadolu Lisesi de bizlerleydi. Öğrencilerimizin enfes konseriyle programımız sona erdi.

Teşvik Başvuruları

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Teşvik (Eğitim-Öğretim Desteği) başvuruları başlamıştır. Başvuru Kılavuzu ve Gerekli Belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yenilendik !

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için daha işlevsel ve aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabileceğiniz güncel trendlere uygun bir web sitesi hazırladık. Yeniden tasarlanan sitemiz sayesinde Fen Koleji hakkında her zaman en güncel bilgiye ulaşabileceksiniz.

Dünya İle Yarışıyoruz...

21-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hindistan/Yeni Delhi’ de yapılan “SIXTH AMITY INTERNATIONAL MATH OLIMPIAD” da (Uluslararası 6. Matematik Olimpiyatları) aşağıda isimleri yazılı öğrencilerimiz “3 Altın, 2 Gümüş Madalya” kazanarak bizleri gururlandırmışlardır. Öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmenlerimizi ve destekleri için velilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Altın Madalya Kazanan Öğrencilerimiz
6A Zeynep Deniz ÜSTÜNER
6B Yiğit Yahya CANSIZ
6C Elif Tuana BAŞTAN
Gümüş Madalya Kazanan Öğrencilerimiz
6B Arda ARAR
7A Sena Didem ÖZ
Fen Koleji Yine Zirvede

2018 Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre, %74 Başarı Oranı ile Fen Koleji yine zirvede.

Fotoğrafı Görüntüle
Tükeniyoruz Farkında Mısın?

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında okulumuz Fen Bilgisi Zümresi tarafından hazırlanan "Tükeniyorum Farkında Mısın?" adlı seminer gerçekleştirildi.

Dersonet Akademik Gelişim Takip Sistemi

Sayın Velilerimiz;
Öğrencinizin akademik gelişimini daha yakından takip edebileceğiniz Dersonet sistemine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Dersonet Giriş Bilgileriniz, öğrencinize "kullanıcı adı" ve "şifre" bilgisi içeren bir bilgilendirme zarfı ile verilmiştir.

Siteye Git
Sınava Giren Çocuğum Var !

Sınava giren çocuğum var. (Sınava hazırlanan öğrencinin anne-babasına öneriler) 3 Mart 2018 Cumartesi günü Saat 12.00’de konferans salonumuzda yapılacak seminerimiz tüm velilerin katılımına açıktır.

PowerPoint(.pptx) Görüntüle