FEN KOLEJİ

DUYURULAR

Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni (Ortaokul)

Cambridge Üniversitesi’nin tüm dünyada uyguladığı ESOL (English for Speakers Other Languages) sınavlarına 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında katılan 50 öğrencimizin kazandığı başarı, Fen Koleji Yabancı Diller Bölümü hedefleri doğrultusunda sonuçlandı. Movers, Flyers, KET ve PET seviyelerinde Cambridge ESOL sınavlarına katılarak Türkiye ortalamasının üzerinde başarı gösteren Ortaokul öğrencilerimiz, 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

Cambridge Üniversitesi Sertifika Töreni (İlkokul)

Cambridge Üniversitesi’nin tüm dünyada uyguladığı ESOL (English for Speakers Other Languages) sınavlarına 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında katılan 55 öğrencimizin kazandığı başarı, Fen Koleji Yabancı Diller Bölümü hedefleri doğrultusunda sonuçlandı. Starters ve Movers seviyelerinde Cambridge ESOL sınavlarına katılarak Türkiye ortalamasının üzerinde başarı gösteren İlkokul öğrencilerimiz, 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi kutluyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Açılış Töreni

Uzun soluklu yeni bir ders yılında , Genel Müdürümüz Kamil Okuroğlu aynı heyecan ve gururla dileklerini dile getirirken , birinci sınıflarımızın geçiş törenini bayraklar ve alkışlar eşliğinde izledik. Bu kutlu günde “Andımız”ı okuyan miniklerimizle beraber Özel Tuzla Fen Anadolu Lisesi de bizlerleydi. Öğrencilerimizin enfes konseriyle programımız sona erdi.

Teşvik Başvuruları

2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Teşvik (Eğitim-Öğretim Desteği) başvuruları başlamıştır. Başvuru Kılavuzu ve Gerekli Belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yenilendik !

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için daha işlevsel ve aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabileceğiniz güncel trendlere uygun bir web sitesi hazırladık. Yeniden tasarlanan sitemiz sayesinde Fen Koleji hakkında her zaman en güncel bilgiye ulaşabileceksiniz.

Dünya İle Yarışıyoruz...

21-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hindistan/Yeni Delhi’ de yapılan “SIXTH AMITY INTERNATIONAL MATH OLIMPIAD” da (Uluslararası 6. Matematik Olimpiyatları) aşağıda isimleri yazılı öğrencilerimiz “3 Altın, 2 Gümüş Madalya” kazanarak bizleri gururlandırmışlardır. Öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmenlerimizi ve destekleri için velilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Altın Madalya Kazanan Öğrencilerimiz
6A Zeynep Deniz ÜSTÜNER
6B Yiğit Yahya CANSIZ
6C Elif Tuana BAŞTAN
Gümüş Madalya Kazanan Öğrencilerimiz
6B Arda ARAR
7A Sena Didem ÖZ
Fen Koleji Yine Zirvede

2018 Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre, %74 Başarı Oranı ile Fen Koleji yine zirvede.

Fotoğrafı Görüntüle
Tükeniyoruz Farkında Mısın?

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında okulumuz Fen Bilgisi Zümresi tarafından hazırlanan "Tükeniyorum Farkında Mısın?" adlı seminer gerçekleştirildi.

Dersonet Akademik Gelişim Takip Sistemi

Sayın Velilerimiz;
Öğrencinizin akademik gelişimini daha yakından takip edebileceğiniz Dersonet sistemine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Dersonet Giriş Bilgileriniz, öğrencinize "kullanıcı adı" ve "şifre" bilgisi içeren bir bilgilendirme zarfı ile verilmiştir.

Siteye Git
Sınava Giren Çocuğum Var !

Sınava giren çocuğum var. (Sınava hazırlanan öğrencinin anne-babasına öneriler) 3 Mart 2018 Cumartesi günü Saat 12.00’de konferans salonumuzda yapılacak seminerimiz tüm velilerin katılımına açıktır.

PowerPoint(.pptx) Görüntüle