Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları

Tanışma Çalışmaları:


Kayıt işlemleri esnasında çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimleri uzmanlarımızca gözlemlenir ve yaş gruplarına özel olarak hazırlanmış tanıma envanterleri uygulanır; ailesiyle olan iletişimleri ayrıca değerlendirilir.Adaptasyon Süreci:


Çocuklarımızın okula başladıkları ilk 2 hafta içerisinde ailesi, sınıf öğretmeni ve psikolojik danışman ile okula uyum süreçleri değerlendirilir ve değerlendirmeler aileleriyle de paylaşılarak beraberce eğitim süreci planlanır.

Gelişim Sürecini Değerlendirme:


Her öğrencimizin bireysel gelişimi öğretmenleri, branş öğretmenleri ve uzmanlarımız tarafında düzenli olarak takip edilir ve değerlendirme çizelgeleri tutulur. Dönemsel ölçekte gelişimleri de takip edilir. Değerlendirme sonuçları, “Gelişim Değerlendirme Çizelgesi, İngilizce Gelişim Raporu ve Branş Gelişim Çizelgesi'' olarak her dönem içinde 1'er kez ailelere iletilir. 

Dönem ve Yıl Sonu Değerlendirmeleri:

Çocuklarımızın gelişimleri, dönem içinde sürekli yapılan gözlemler ile değerlendirilip. Gelişimleri yıl sonunda velilerimiz, sınıf öğretmeni ve psikolojik danışman ile beraber tekrar değerlendirilir.

Veli Görüşmeleri:

Tüm eğitim - öğretim dönemi içinde çocuklarımızın bireysel gelişimleri velilerimiz ile paylaşılır. Uzmanlarımız ve velilerimizin görüşme süreçleri boyunca çocukları ile iletişimde benimsemeleri gereken tutum ve yaklaşımlar ile evlerinde çocukları için nasıl bir ortam yaratmaları gerektiği konuşulur ve özel durumlar yeniden değerlendirilir. Bunlarla birlikte yıl içinde velilerimize ücretsiz seminer programları düzenlenir ve kazanımlar sonucu anne-baba ve çocuk arasında daha verimli bir ilişki kurulması hedeflenir.

Yukarı